DBR77 Robotics zakończyło z sukcesem rundę inwestycyjną typu Seed, której formalne rozliczenie nastąpiło 17 kwietnia 2025 roku. Jej formalne rozliczenie nastąpiło 17 kwietnia 2025 roku. W tej rundzie cztery renomowane podmioty inwestycyjne zdecydowały się zaangażować kapitałowo w dalszy rozwój spółki, wspierając jej ekspansję międzynarodową i rozwój technologiczny.
Liderem rundy został ff Venture Capital (ffVC), co stanowi strategiczne wzmocnienie pozycji DBR77 dzięki dostępowi do międzynarodowej sieci kontaktów, doświadczeniu w skalowaniu startupów oraz ekspertyzie w obszarze sztucznej inteligencji i automatyzacji – międzynarodowy fundusz venture capital z siedzibami w Nowym Jorku i Warszawie, specjalizujący się w inwestycjach na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz koncentruje się na sektorach takich jak sztuczna inteligencja, robotyka, produkcja, bezpieczeństwo i energia. Niedawno ogłosił nowy fundusz o wartości 60 mln euro przeznaczony na inwestycje w startupy z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę, Niemcy i Austrię.
Pozostali inwestorzy, którzy dołączyli do rundy Seed:
Dodatkowo, dotychczasowi inwestorzy: EEC, Level 2 oraz SQD Alliance potwierdzili swoje dalsze zaangażowanie kapitałowe i strategiczne we wspieranie rozwoju DBR77.
Cel rundy Seed: realizacja strategii GO GLOBAL
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację strategii GO GLOBAL, której celem jest dynamiczna ekspansja platformy DBR77 na rynki Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Kluczowym elementem planu jest rozwój zaawansowanych funkcjonalności opartych na sztucznej inteligencji – w tym pogłębiona analiza danych, integracja z systemami IoT oraz dalsze wdrażanie i komercjalizacja cyfrowego bliźniaka DBR77, będącego filarem nowoczesnego zarządzania procesem produkcyjnym.
– Jestem przekonany, że rozwiązania opracowywane przez DBR77 znajdą swoich odbiorców w różnych zakątkach globu. Platforma firmy łączy wszystkie funkcje w jedno wszechstronne środowisko, czyli dokładnie to, czego oczekuje odbiorca końcowy – tłumaczy Paweł Materniak, dyrektor inwestycyjny w NCBR Investment Fund.
Nowe spółki w rodzinie DBR77
Zmiany w zarządzie: Paweł Mroczkowski dołącza do zespołu
Do zarządu DBR77 dołączył Paweł Mroczkowski, który będzie odpowiedzialny za rozwój działalności spółki w Europie Zachodniej oraz współpracę z kluczowymi partnerami. Mroczkowski to doświadczony przedsiębiorca i doradca, z 17-letnim doświadczeniem w różnych sektorach, absolwent Harvard Business School oraz Hult International Business School, specjalizujący się w transformacji cyfrowej i skalowaniu firm technologicznych.
Perspektywy rozwoju DBR77
Zamknięcie rundy Seed oraz pozyskanie nowych inwestorów to kamień milowy w budowaniu globalnej pozycji DBR77. Dzięki solidnemu zapleczu finansowemu i strategicznemu wsparciu inwestorów, DBR77 planuje intensyfikować ekspansję zagraniczną, rozwijać nowe funkcjonalności platformy i umacniać się jako lider cyfrowej transformacji przemysłu. Globalna wizja, technologiczna przewaga i silny zespół operacyjny to filary, na których DBR77 buduje swoją przyszłość.